Reklama
Reklama

5 tipov ako si posilniť imunitu pred jeseňou???

posilnenie imunity

Leto sa nám blíži do finále a práve v tomto období by ste si mali posilniť svoju imunitu pred sychravými a chladnými mesiacmi, ktoré čoskoro prídu… Menej slnka, svetla a vitamínov sú počas zimy hlavnou príčinou chrípky a podobných zdravotných komplikácii. Myslite na svoje zdravie v čas a zimu prežijete bez problémov… Vďaka týmto úžasným prírodným „vylepšovákom“ si posilníte imunitný systém a budete aj počas zimy pri sile!

1. Jablko

Je to klasika na ktorú sa nedá dopustiť! Jablká sú dostupné počas celého roka a ak máte domáce jablká niekde v pivnici, tak máte na celý rok vystarané a máte to najlepšie čo môžete. Čo sa týka kupovaných jabĺk, tak tie určite zbavujte šupky a potom ich ešte umyte v teplej vode. Jablká Vám zaručene posilnia imunitný systém, pretože obsahujú vitamíny, vlákninu a minerálne látky, ktoré posilňujú a prečisťujú nie len trávenie, ale aj celé Vaše telo. Stačí zjesť jedno jablko denne a uvidíte, že Vám bude lepšie. Pokojne môžete jesť aj 2 – 3 jablká denne, ale ak nie ste na ne zvyknutý dávajte si ich postupne, aby Vám vláknina z nich nespôsobila náhodou plynatosť…

2. Ľanový olej

lanovy olej

Ľanový olej je zaručenou pomôckou pre imunitný systém. Ľanový olej je plný dobrých tukov omega 3 a omega 6 mastných kyselín a vitamínu E, ktoré podporujú nie len imunitný systém ale aj nervový, kardiovaskulárny, tráviaci, močové cesty, dýchacie a aj kvalitu pokožky. Pre zlepšenie imunity môžete ľanový olej užívať 1 – 2 krát za deň po jednej čajovej lyžičke pridaním do hotového jedla (nie horúce), mliečne jedlá, sladké, ovocné alebo zeleninové šaláty, rizoto, cestovinové jedlá alebo zemiakové. Ľanový olej nepoužívajte na tepelnú úpravu.

3. Vlašské orechy

vlašské orechy olúpané i v škrupinke

Vlašské orechy sú jesenná „klasika“, ktorú keď budete jesť, tak sa Vám zlepší vnútorné zdravie (imunita) ale aj vonkajšie zdravie (kvalita pokožky, vlasov a nechtov). Vlašské orechy obsahujú dobré tuky, vitamíny (A, B, C, E, K), minerálne látky, kyseliny a vlákninu čo má za to, že imunitný systém, trávenie, nervový systém, trávenie, pamäť a ešte ďalšie odnože zdravia budú perfektne naštartované. Pri zlepšení funkcii imunitného systému je ideálne jesť vlašské orechy 20 – 35 gramov denne. Vlašské orechy si môžete pridávať do rôznych jedál (mliečne, sladké, slané) alebo si ich môžete pomleté pridávať do smoothie, džúsu, kaše alebo iných rôznych jedál.

4. Kurkumakardamon

kurkuma

Kurkuma a kardamon obsahujú najcennejšiu látku z obsahu všetkých a to látku kurkumín. Táto ojedinele sa vyskytujúca sa látka má na starosť detoxikáciu celého tela, ochraňuje bunky pred pôsobením voľných radikálov a funguje aj protizápalovo. Kurkuma je korenina, ktorá zlepšuje imunitný systém, kardiovaskulárny, trávenie, vylučovanie a zlepšuje aj kožné ochorenia. Kurkumu môžete konzumovať pridaním do rôznych jedál, podobne ako kari korenie. Kardamon je taktiež korenie, ktoré má okrem podpory imunity aj funkcie zlepšenie trávenia, stolice, odkyslenia organizmu, fungovania pečene a obličiek, mierne ochladzuje organizmus a je vhodný pri chrípke či zvýšenej teplote pre svoje antibiotické účinky. Kardamon môžete konzumovať do varenia ako koreninu, mliečnych produktov na lepšie odkyslenie alebo si ho môžete pridať 1/3 mokka lyžičky do kávy.

5. Cesnak

cesnak

Starý známy pomocník nášho zdravia. Síce cesnak smrdí a mierne štípe, ale práve preto má úžasné účinky na naše zdravie. Cesnak obsahuje vitamíny B, C, E, K, minerály, bielkoviny a kyseliny, ktoré „vyštípu“ zápaly z tela, zlepšujú funkciu kardiovaskulárneho systému, nervového, pamäti, dýchacích ciest a ešte aj normalizuje cukor v krvi. Cesnak počas posilnenia imunitného systému môžete jesť samotný a keď Vám jeho zápach vadí, pokojne ho môžete skombinovať s medom, citrónom alebo so zázvorom. Cesnak môžete pridávať aj do ľubovoľného jedla, kde sa Vám bude hodiť (mäso, zemiakové, ryžové, cestovinové jedlá, šaláty, nátierky, polievky, omáčky). Počas obdobia, keď si chcete zlepšiť imunitu, konzumujte cesnak v rôznych formách 3 – 4 krát do týždňa. Pozor však, cesnak mierne znižuje krvný tlak.

Posilňovať svoju imunitu nemusíte iba voľnopredajným “liekom”, ktoré nemusia mať žiadny účinok, posilniť svoju imunitu viete aj vďaka “prírodným” pomocníkom, ktoré sú dostupné….

Posilniť imunitný systém si môžete aj vďaka tomuto receptu na “citrónovo-cesnakový zázrak”

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme