Reklama
Reklama

5 tipov na účinné prírodné antibiotiká.

horúčka chrípka liečba doma

Obdobie chrípky a prechladnutia je tu, ale Vy sa ho už nemusíte vôbec báť, pretože sú tu pre Vás „pripravené“ účinné prírodné antibiotiká. Ktoré sú to a ako ich použiť pre čo najlepší efekt na naše telo??? Pokiaľ nemáte vysokú horúčku (nad 39 stupňov), tak skúste použiť niektorý z týchto tipov, alebo dokonca skombinujte viacero tipov. Ak budete mať vysokú horúčku a Váš stav sa nebude zlepšovať, tak určite navštívte lekára.

1.Jablčný ocot

Jablčný ocot je kyslým „pomocníkom“ zdravia, ale pritom odkysľuje náš organizmus. Antiseptické, detoxikačné a antibiotické účinky sú na mieste a práve preto je jablčný ocot ideálnym pomocníkom. Jablčný ocot obsahuje: vitamíny skupiny B, minerálne látky, kyselinu octovú, kyselinu pantoténovú. Jablčný ocot počas choroby užívajte tak, že 1 PL jablčného octu zmiešate s 0,5 litrom vody a po 2,5 deci vypijete 15 minút pred raňajkami, pred obedom a môžete aj pred večerou. Jablčný ocot by mal eliminovať horúčku a prípadné bolesti spôsobené z nej.

zázvorový čaj

2.Zázvor

Koreň zázvoru je „klasika“, ktorú každý pozná, ale máte ho doma iba počas choroby, alebo stále??? Zázvor sa určite oplatí mať doma, pretože sila a účinné látky, ktoré sa v zázvore skrývajú nemajú obdoby… Zázvor obsahuje: vitamíny B, C, E, draslík, vápnik, horčík, železo, zinok, fosfor, selén, bielkoviny, vlákninu a antioxidanty. Zázvor počas chrípky alebo prechladnutia konzumujte vo forme čaju (3 cm koreňa zázvoru zalejte litrom vriacej vody, potom pridajte šťavu z citróna, med a pite po dúškoch) alebo si ho pridávajte do jedla (1cm koreňa).

kardamon - kurkuma

3.Kurkuma

Toto žlté indické silné korenie je perfektným doplnkom nie len počas choroby, ale aj počas zdravia ako prevencia. Kurkuma má silné detoxikačné, antiseptické, antibiotické účinky, ďalej okrem iného podporuje aj pečeň, vyprázdňovanie, vylučovanie a podporuje vonkajšie a aj vnútorné zdravie. Kurkuma obsahuje: vitamíny B, C, E, kurkumín, kapsaicín, piperín, éterické oleje, vlákninu a bielkoviny… Kurkumu užívajte počas choroby nasledovne: 0,5 ČL kurkumy rozmiešajte v teplej vode 2 deci (nie vriacej) a pite 3 krát za deň pred jedlom. Kurkumu si môžete pridať napríklad aj ako kari korenie, do prípravy rôznych jedál.

citrón a citrónová voda4.Citrón a cesnak

Cesnak a citrón je silnou kombináciou pre dobré zdravie a silu, síce to dvakrát „nevonia“, ale aj napriek tomu je to správna voľba hlavne počas chrípky či prechladnutia. Cesnak obsahuje: vitamíny B, C, E, K, vápnik, draslík, horčík, železo, zinok, fosfor, vlákninu, bielkoviny a silné antioxidanty. Cesnak je v každej forme zdraviu prospešný a najviac samozrejme v surovej forme. Počas choroby si pripravte tento skvelý zdraviu prospešný nápoj („elixír zdravia“) a čoskoro sa budete určite cítiť lepšie…

5.Oddych

Oddych, relax a odpočinok sú pri každom druhu liečenia tým základným prvkom, ktorý prinesie úspech. Nemôžete čakať, že keď budete piť hektolitre čaju, budete sa dopovať cesnakom, zázvorom a popri tom budete „lietať v práci ako drak“, že vyzdraviete… Prírodná medicína (bez farmakológie) potrebuje svoj čas a oddych. Každú túto možnosť môžete zosilniť tým, že budete odpočívať a sústrediť sa pozitívnym smerom na svoje zdravie a tak príde skutočné zdravie už čoskoro.

Inšpirujte sa 5 tipmi, ako posilniť svoju imunitu… Kým nie je neskoro…

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme